WYDRUKI 3D

PET-G – jest mocny, elastyczny i trwały, co czyni go doskonałym wyborem dla różnych zastosowań. Dodatek glikolu sprawia, że bazowy PET jest znacznie mniej kruchy i łatwiejszy w użyciu. Wytrzymałość, elastyczność i trwałość PETG sprawiają, że jest to idealny wybór do drukowania funkcjonalnych części. Doskonala precyzja w najmniejszym detalu,

ABS- z tworzywa tego produkuje się miedzy innymi  zabawki (np. popularne klocki Lego), obudowy przedmiotów codziennego użytku, jak i elementy instrumentów muzycznych, czy mebli, elementy w samochodach, RTV, pralkach i drobnym AGD kuchennym, po całe pojemniki. Detale wykonane z ABS mają pewną ograniczoną, niewielką elastyczność, dzięki której są znacznie bardziej odporne na pękanie pod obciążeniem zginającym niż inne rodzaje popularnych tworzyw.

PLA – jest jednym z głównych polimerów biodegradowalnych wykorzystywanych m.in. w medycynie (implanty dentystyczne) i inżynierii tkankowej oraz w materiałach codziennego użytku tj. opakowania jednorazowe czy butelki. PLA uchodzi za polimer przyjazny środowisku ponieważ otrzymywany jest w wyniku przekształcenia skrobi i cukrów pochodzących ze źródeł takich jak kukurydza, ziemniaki, trzcina cukrowa czy buraki.  W przeciwieństwie do polimerów pochodzenia petrochemicznego.

PA6-CF