Fotowoltaika i pompy ciepla

EL-DL Dawid Lenkiewicz

Instalacje fotowoltaiczne

Mamy coraz wiecej zapytan jak przebiega montaż instalacji fotowoltaicznej przez naszą firmę i ile czasu należy poświęcić na każdy etap. Poza montażem modułów, istotną kwestią jest omówienie projektu i zbadanie potrzeb klienta tak, aby instalacja spełniała w 100% jego potrzeby.

 Pierwszy kontakt powinien przede wszystkim uświadomić obu stronom, jaka moc instalacji fotowoltaicznej będzie konieczna, aby pokryć 100% zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego. Zagwarantuje to zastosowanie optymalnej ilości i rodzaju paneli słonecznych.

Kwestia, którą należy więc rozstrzygnąć jest to, jakim zużyciem energii charakteryzuje się gospodarstwo domowe, najlepiej w jak najdłuższym okresie wstecz (np. półrocznym). Nasz pracownik powinien pozyskać od klienta rachunki i zbadać, ile prądu jest zużywane w czasie (w przeliczeniu na kilowatogodziny), a także jakie ponoszone są koszty na energię

Tester

Instalacje
fotowoltaiczne

Profesjonalnie i kompleksowo
Dobieranie mocy instalacji

Pozostałe kwestie techniczne

Oczywiście samo pozyskanie rachunków za prąd nie jest wystarczające do podjęcia decyzji o ostatecznej wersji projektu. Po naszej stronie  jest więc wykonanie specjalistycznych obliczeń i porównanie ich z potencjalnym uzyskiem energetycznym. Symulacja taka pozwoli na dobór modułów o odpowiedniej wydajności przy dostępnej powierzchni.

Z technicznego punktu widzenia, wazna rolą jest również zbadanie orientacji domu, a w szczególności kąta nachylenia dachu oraz jego ekspozycji. Czynniki te znacznie wpływają na efektywność pochłaniania promieni słonecznych. Przyjmuje się, że największą efektywność pochłaniania promieni słonecznych można uzyskać montując panele skierowane w kierunku południowym pod kątem nachylenia równym około 25-40 stopni.

Biorąc pod uwagę powyższe, a także dostępną powierzchnię posesji, podjęta zostanie również decyzja, czy rozwiązaniem optymalnym może być zastosowanie naziemnego systemu paneli słonecznych.

Dzisiejszy świat charakteryzuje się wzmożonym wykorzystaniem urządzeń elektronicznych.

Samodzielne gospodarstwa domowe wymagają zastosowania systemów alarmowych i monitorowania. Część z nich posiada inteligentne systemy informatyczne wspierające zarządzanie gospodarstwem. Rolą naszej firmy jest rowniez  zbadanie, czy proponowane rozwiązanie spełni Państwa oczekiwania nawet w momencie zwiększenia zapotrzebowania energetycznego w przyszłości. Ustalenie powyższych kwestii jest potwierdzane ostatecznie po wizji lokalnej oraz rozmowie z klientem. Całość tych działań można określić przy przeprowadzenie audytu fotowoltaicznego.

Audyt fotowoltaiczny

W ofercie znajdą Państwo następujące informacje:

EL-DL Dawid Lenkiewicz

Montaż instalacji fotowoltaicznej

Kluczowym etapem realizacji jest montaż instalacji fotowoltaicznej. Proces ten trwa, w zależności od wielkości instalacji, od jednego do czterech dni. Wchodzą w niego następujące czynności:

Ostatnie formalności

Po zakończonym montażu instalacji fotowoltaicznej, jeszcze przed rozpoczęciem eksploatacji, konieczne będzie zgłoszenie posiadanej instalacji do operatora energetycznego. Kontakt ten umożliwi wymianę przez operatora licznika energetycznego na tzw. dwukierunkowy. Jest to urządzenie, które pozwala zarówno na pobieranie energii z sieci, jak i jej oddawanie. Operator energetyczny, według prawa, ma obowiązek wymiany licznika w ciągu 30 dni. Zwieńczeniem procesu jest podpisanie specjalistycznej umowy z operatorem, tzw. umowy kompleksowej.

Rozpoczęcie eksploatacji i pomiar wydajności

Ostatnim etapem realizacji usługi jest instalacja oprogramowania do monitoringu wydajności zastosowanych paneli słonecznych. Dzięki temu, klient ma bieżący wgląd w ilość uzyskanej energii w czasie rzeczywistym, a także, jakie oszczędności za pomocą instalacji uzyskał.

Tanie ogrzewanie

Pompy ciepła

Pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła do ogrzewania budynku (wyjątkiem jest pompa ciepła powietrze/woda), może również współpracować z dodatkowymi urządzeniami– łatwo można podłączyć do instalacji np. kolektory słoneczne czy kominek z płaszczem wodnym. Pompa ciepła może również współpracować z kotłem gazowym, olejowym lub na paliwo stałe

Pompa ciepła oprócz ogrzewania może również chłodzić pomieszczenia w lecie podnosząc komfort w budynku – Darmowe chłodzenie domu w lecie
Szukając komfortowego i taniego w eksploatacji ogrzewania coraz częściej zastanawiamy się nad zastosowaniem pompy ciepła. Przede wszystkim liczymy na to że pompa ciepła zapewni niskie koszty ogrzewania i będzie pracować niezawodnie przez kilkadziesiąt lat. Jest to w pełni uzasadnione, ponieważ ceny tradycyjnych paliw szybko się zmieniają. Z roku na rok są coraz wyższe i trudno przewidzieć jaka będzie sytuacja w perspektywie najbliższych lat.

heater

Niższe koszty za ogrzewanie

Oszczędzaj na ogrzewaniu dzięki pompie ciepła

Dwie trzecie kosztów utrzymania budynku związane są z jego ogrzewaniem. Stosując tanie w eksploatacji źródło ciepła, takie jak pompy ciepła możemy zapewnić sobie niskie koszty jego ogrzewania.

Produkowane obecnie pompy ciepła są niezawodnym, oszczędnym i przyjaznym środowisku źródłem ciepła o zapewnionej przyszłości.

Pompa ciepła jest ekologicznym, niskotemperaturowym urządzeniem grzewczym, którego zasada działania opiera się na znanych zjawiskach i przemianach fizycznych. Pompa ciepła zamienia energię nagromadzoną w powietrzu, wodzie i glebie na ciepło. Energia zgromadzona w tych trzech zasobach naturalnych jest dla nas stale dostępna, warto więc korzystać z niej dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń.

Jak działa pompa ciepła?

Zasada działania

 Ciepło zawarte w wodzie, glebie, powietrzu zewnętrznym lub powietrzu wywiewanym początkowo dostarczane jest do czynnika chłodniczego za pomocą wymiennika ciepła (parownika).

Czynnik chłodniczy odbiera tę energię za pomocą sprężarki o wyższym poziomie temperatury, dzięki czemu pobrana energia może być wykorzystana do ogrzewania lub produkcji ciepłej wody za pośrednictwem innego wymiennika ciepła (skraplacza).

W zależności od źródła energii można uzyskać nawet do pięciu części energii środowiskowej za jeden udział energii elektrycznej – w ten sposób może być dostarczona energia grzewcza. Dostępna energia ekologiczna w zakresie od -20°C do +35°C (powietrze) musi być dostosowana do poziomu temperatury stosowanego do ogrzewania (ciepła woda). Podczas tego procesu gorąca woda jest „pompowana” w niskiej temperaturze do odpowiedniego poziomu.

Chcesz założyć panele lub pompę ciepła?
Dołącz do grona zadowolonych kleintów!